post image

Znamy termin! Mike Tyson wraca by zmierzyć się z Royem Jonesem Jr! (WIDEO)

W końcu dowiadujemy się, z kim zmierzy się Mike Tyson. Jego powrót do boksu jest na językach całego świata. Rywalem będzie równie legendarny pięściarz Roy Jones Jr! Walka odbędzie się w formie pokazowej. 


Mike Tyson to legenda boksu, jeden z najlepszych pięściarzy w historii tego sportu. Nietuzinkowy styl, bardzo mocne uderzenie, zwinność i szybkość, to tak w skrócie o Żelaznym Mike’u. Był niepokonany na ringu od 1985 do 1900 roku, kiedy to przyszło mu uznać wyższość Jamesa Douglasa. 


Po tej porażce Mike zwyciężył jeszcze 8 razy odzyskując pasy WBA i WBC. Kolejna przegrana to walka z Evanderem Holyfieldem, który dwukrotnie wygrał z Tysonem - raz przez TKO, drugi przez dyskwalifikację za dwukrotne ugryzienie ucha Holyfielda. Po tych wydarzeniach Tysonowi już nigdy nie udało odzyskać się pasów. Ostatnim razem, kiedy próbował jeszcze raz zdobyć pasy, na drodze stanął mu Lennox Lewis, który wygrał przez KO. 


Sprawdź ofertę zajęć sportowych w Twojej okolicy


Mike jest postacią mocno kontrowersyjną. Wielu fanów nie mogło doczekać się jego powrotu do ringu. W czasie swojej kariery słynął z dostatniego życia, w którym nie brakowało narkotyków i alkoholu. Bawił się w najlepsze, aż do 2003 roku, w którym ogłosił bankructwo, przyznając się do długu 34 milionów dolarów, choć podczas swojej kariery zarobił około 400 milionów. 


Roy Jones Jr to również ikona świata boksu. Był czterokrotnym mistrzem świata w różnych kategoriach wagowych: średniej, superśredniej, półciężkiej i ciężkiej. 


Rekordy obu bokserów są imponujące:

Mike Tyson (50-6, 44 KO)

Royes Jones Jr. (66-9, 47 KO)


Walka zaplanowana jest na 12 września.


Wideo z przygotowań do walki: