post image

Zbierz drużynę i dołącz do globalnej sztafety!

Pomimo pandemii udało się zorganizować wiele wirtualnych zawodów biegowych. World Ekiden 2020 wychodzi naprzeciw miłośnikom sztafety i zachęca biegaczy do wzięcia udziału w projekcie skierowanym do ludzi na całym świecie.


ASICS World Ekiden 2020 ma na celu zjednoczenie drużyn ze wszystkich czterech stron świata. Została stworzona specjalna wirtualna platforma, która ma zmotywować biegaczy do rywalizacji zespołowej przy obowiązku zachowania dystansu społecznego. Biegacze o różnym poziomie umiejętności będą współpracować, aby uzyskać jak najlepszy wynik zespołowy. Każda z drużyn będzie miała do pokonania dystans maratonu (42,195m).


Od 2 października można bezpłatnie zapisać się do wydarzenia. Nie ma żadnych ograniczeń. Wystartować może każdy, niezależnie od poziomu umiejętności czy doświadczenia biegowego. Warto zachęcić do biegu całe rodziny, przyjaciół, członków grup biegowych czy współpracowników.


Co jeść przed bieganiem? Sprawdź!


Aby wziąć udział należy zorganizować sześcioosobowy zespół. Zapisy odbywają się poprzez aplikację Runkeeper lub przez stronę www.asics.com. Członkowie drużyny mogą wystartować w odcinkach: 5 km, 7,2 km i 10 km. Drużyny muszą ukończyć sztafetę w dniach 11-22 listopada 2020r.


Organizatorzy biegu zauważyli, że w trudnym czasie pandemii brakuje nam nie tylko biegów, ale i towarzystwa. Poza możliwością sprawdzenia się w danym dystansie, bieg oferuje możliwość trenowania i współzawodnictwa w realizacji wspólnego celu. Ponadto, marka wesprze wszystkie zespoły startujące w sztafecie, oferując im bezpłatny dostęp do różnorodnych produktów i usług (m.in. dedykowanych szkoleń oraz porad ekspertów).