Trening na czczo

01 sie 2021
post image

Ćwiczenia na czczo wykonywane są głównie w celu przyspieszenia redukcji tkanki tłuszczowej. Czy faktycznie głodówka przed porannym treningiem pomoże nam szybciej schudnąć? Czy tak wykonywane ćwiczenia są bezpieczne dla naszego zdrowia, a także kondycji naszych mięśni? Na te pytania odpowiedź znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

O czym powinniśmy pamiętać trenując na czczo?

  • Wpływ na długość treningu, a także jego intensywność ma doświadczenie osoby trenującej. Optymalny trening powinien trwać nie dłużej niż godzinę,
  • Kolacja w dzień poprzedzający trening na czczo powinna być bogata w węglowodany i białko,
  • Często sportowcy przed treningiem na czczo stosują jedynie aminokwasy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia hipoglikemii,
  • Około 30-60 minut po treningu, dostarcz dla swojego organizmu produkty bogate w białko i węglowodany,
  • Ćwiczenia na czczo nie są konieczne do utraty wagi. Jeżeli jesteś głodny i nie masz mdłości podczas treningu, gdy zjesz śniadanie, to sięgnij po coś lekkostrawnego przed treningiem. 


Trening na czczo ma również swoje wady. Wielu osobom brakuje energii, aby dać z siebie wystarczająco dużo, by trening przyniósł im zamierzone korzyści. Podczas porannego trenowania bez dostarczania posiłku możesz też utracić masę mięśniową. Dzieje się tak, gdy wykonujesz intensywny trening interwałowy w momencie, kiedy poziom glikogenu w organizmie jest zerowy. Specjaliści podają również, że trenowanie na czczo ma negatywny wpływ na spalanie kalorii po wysiłku.

Co dostarczyć organizmowi po treningu na czczo?

Bardzo ważne jest, by po porannym treningu na czczo dostarczyć dla organizmu pełnowartościowy posiłek składający się w głównej mierze z białka i węglowodanów. Możesz sięgnąć np. po szejka owocowego na maślance, owsiankę na mleku z owocami, twaróg ze szczypiorkiem i pieczywem, jajko sadzone z bułką graham, kaszę z kurczakiem i warzywami. Istotne jest, aby posiłek po treningu zjeść minimum 30 minut po treningu, ale nie później niż 60 minut. Taka propozycja dania potreningowego uzupełni w Twoich mięśniach utracony glikogen. Dołącz do Do Sport Now

Szukasz aktywności sportowej lub chcesz rozwijać swój biznes sportowy? Dołącz do największej wyszukiwarki sportu już dziś!

Może Cię zainteresuje

Trening18 wrz 2020
Jak zrobić trening z taśmami TRX
Trening16 wrz 2020
Jak zrobić szapagat w miesiąc?