post image

Sporty poprawiające koncentrację

Koncentracja uwagi to proces, w którym umysł ignoruje pewne bodźce, a zostaje wyczulony na inne. Jeśli całymi dniami pracujemy umysłowo, nie powinniśmy być zaskoczeni, gdy po pewnym czasie zaczniemy popełniać proste błędy, a podstawowe czynności będą sprawiać nam trudność. Utrata koncentracji wiąże się ze spowolnieniem i mniejszą uwagą. Dobra informacja jest taka, że koncentrację można wyćwiczyć, chociażby dzięki uprawianiu poniższych sportów.

Joga

Joga jest idealnym przykładem sportu, który wpływa korzystnie nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale też na naszą sprawność psychiczną. Regularna praktyka jogi uczy, jak oczyszczać umysł, wydobywać z niego jak największe pokłady energii, a także pozwala na koncentrację na uczuciach i emocjach. Ponadto joga skutecznie redukuje stres. Dzięki dotlenionemu umysłowi, będziemy lepiej i skuteczniej myśleć oraz pracować.


Odkryj zajęcia jogi w Twojej okolicy


Tenis

Trening tenisa ziemnego to prawdziwy test dla naszej koncentracji. Tenisista musi bowiem skupić się nie tylko na swoich ruchach, ale też na zachowaniu przeciwnika czy lokalizacji piłki, która w ułamku sekundy zmienia swoje położenie. Nie zapominajmy o dźwięku, który wydaje piłka odbijająca się od rakiety czy podłoża. Wszystkie te elementy powodują, że nasza koncentracja musi zostać maksymalnie wykorzystana tu i teraz. Regularne treningi na korcie tenisowym pozwolą na wytrenowanie koncentracji nawet w najtrudniejszych warunkach, przy obecności licznych „rozpraszaczy”. 


Tenis w Twoim mieście


Taniec

Niezależnie od rodzaju tańca, bardzo skutecznie pomaga on poprawić koncentrację. Liczy się ona bowiem przy zapamiętywaniu skomplikowanych choreografii, łączeniu jej z muzyką i odpowiednich wejściach w rytm. Taniec wspomaga proces uczenia się, a także poprawia orientację w terenie. Jako sport poprawiający koncentrację, zalecany jest także najmłodszym. Jest to doskonała okazja, aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej przy wesołej muzyce, przy jednoczesnym dotlenieniu umysłu i poprawie jego wydajności. 


Dołącz do ekip tanecznych!