Spalacze tłuszczu - czy warto stosować?

01 sie 2021
post image

Wiele osób poszukuje najlepszego sposobu na zrzucenie kilogramów. W odchudzaniu najlepszą formą jest dieta niskowęglowodanowa połączona z treningiem o bardzo dużej intensywności jak np. Tabata. Nie każda osoba jednak lubi taki rodzaj treningu i wtedy sięga po suplementy wspomagająca spalanie tkanki tłuszczowej, jakim są potocznie zwane spalacze tłuszczu. Jest to na pewno znacząca pomoc w walce z kilogramami, jednak czy bezpieczna? Przyjrzyjmy się jakie właściwości mają składniki zawarte w spalaczach tłuszczu i na co konkretnie wpływają. 

Jak sama nazwa wskazuje, suplement diety spalacz tłuszczu odpowiedzialny jest za zwiększenie tempa podczas spalania tkanki tłuszczowej. W jaki sposób do tego dochodzi? 

  • Organizm zaczyna produkować ciepło - odpowiedzialne są za to składniki zawarte w spalaczach jak kofeina, kapsaicyna, synefryna i katechiny. 
  • Spalacze zwiększają aktywność psychoruchową oraz znacząco poprawiają wydolność. Po spożyciu odpowiedniej dawki organizm ma znacznie więcej energii do działania, jest mocno pobudzony, mniej intensywnie odczuwamy zmęczenie. Co za tym idzie, zrobimy znacznie mocniejszy trening. 

Jakich efektów możemy się spodziewać po spalaczach tłuszczu? 

Należy pamiętać, że na każdego ten suplement będzie działał inaczej, wpływa na to kilka czynników. Istotnym faktem jest to, jak wygląda nasz trening oraz jaką mamy dietę. Na rezultat, jaki osiągniemy po stosowaniu spalaczy tłuszczu ma również to, w jakiej fazie redukcji zaczniemy go przyjmować. Zaleca się stosowanie na późniejszym etapie redukcji, gdyż jest znacznie skuteczniejszy w przypadku osób szczuplejszych. 

Kiedy powinniśmy sięgać po spalacze tłuszczu?

Wydawać by się mogło, że ze spalaczy tłuszczu może korzystać każdy i w każdym czasie. Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę ze sportem, poczekaj przez pewien czas, skup się na prawidłowych nawykach treningowych i żywieniowych. Może się okazać, że wystarczy zacząć trenować i dobrze się odżywiać. Tutaj warto zaczerpnąć pomocy trenera personalnego lub dietetyka. Specjaliści z tej dziedziny mają swoje gabinety, można ich spotkać na siłowni oraz świadczą swoje usługi w formie online. 

Jeśli natomiast już od pewnego czasu intensywnie ćwiczysz i masz dobrze zbilansowaną dietę, a jednak nadal męczysz się z utratą kilogramów, może okazać się, że spalacz tłuszczu będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Wybieraj je jednak z głową, czytaj opinie i kupuj tylko sprawdzone suplementy. Na rynku można spotkać suplementy diety, które nie pochodzą z dobrego źródła. W takim przypadku można również skorzystać z pomocy trenera personalnego lub dietetyka. Specjalista posłuży pomocą przy wyborze firmy produkującej sprawdzone suplementy. Dołącz do Do Sport Now

Szukasz aktywności sportowej lub chcesz rozwijać swój biznes sportowy? Dołącz do największej wyszukiwarki sportu już dziś!

Może Cię zainteresuje

Dieta26 sie 2020
Chcesz schudnąć? Koniecznie ze swojej diety wyeliminuj te produkty!
Dieta17 sie 2020
Dieta ketogeniczna - Jedz tłuszcz, by spalić tłuszcz