post image

Skoki narciarskie z udziałem kibiców w samochodach!

Organizatorzy Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy znaleźli sposób na oszukanie pandemii i obejście zakazu związanego z obecnością kibiców na widowni. Zawody mają odbyć się 11-13 grudnia. Organizatorzy nie wyobrażają sobie tej imprezy sportowej bez udziału kibiców, dlatego poszukują alternatywnych pomysłów.

Szef PŚ - Sandro Pertile zaproponował, by tegoroczne mistrzostwa świata odbyły się przy udziale kibiców w samochodach. Chcielibyśmy, aby kibice przyjechali własnymi samochodami i ze swoich foteli obserwowali zawody zapowiedział dyrektor Pucharu Świata. Pomysłodawca zainspirował się "kinem samochodowym". Warunki są odpowiednie, by stworzyć przestrzeń dla wielu aut. Jednocześnie wszystko odbyłoby się przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności. Kibice obserwowaliby zmagania skoczków w wygodnych warunkach, bez kontaktu z innymi kibicami.

Na razie jest to tylko pomysł. Organizatorzy liczą na to, że do połowy grudnia sytuacja epidemiologiczna się uspokoi i kibice będą mogli wziąć udział w mistrzostwach w tradycyjnej formie. Jednak należy brać pod uwagę każdą opcję i warto już teraz poszukiwać alternatywnych rozwiązań.