post image

Rezygnacja z regularnych treningów przez COVID-19. Jak wyglądają statystyki?

Przeprowadzono badanie na osobach stosujących odżywki przy regularnym uprawianiu sportu. Wyniki potwierdziły przypuszczenia, że epidemia COVID-19 wpłynęła na zmniejszenie częstotliwości uprawiania sportu. 5% badanych całkowicie zrezygnowało z aktywności fizycznej w wyniku ograniczeń związanych z pandemią. Natomiast 1/5 badanych ćwiczy częściej niż przed pandemią, co wiąże się z dużą dostępnością treningów online.

Wpływ koronawirusa na możliwość uprawiania sportu jest bardzo duży. Polacy w ramach regularnego uprawiania sportu najczęściej wybierali bieganie i jazdę na rowerze. Po wprowadzeniu licznych obostrzeń te dwie formy aktywności fizycznej były trudne do realizacji. Po zamknięciu siłowni, klubów fitness i basenów, wielu ludzi straciło możliwość regularnego uprawiania sportu.

Warto podkreślić fakt, że wśród statystyk znajdą się również osoby, które zachorowały na COVID-19, co w konsekwencji oznacza utrudniony powrót do sportu. Po przejściu choroby należy wykonać szereg badań przed ponownym podjęciem treningów. Warto pamiętać o indywidualnych różnicach w przebiegu choroby. Uniwersalne dla każdego sportowca jest jednak zalecenie, by treningi nie były wznawiane zbyt szybko.