post image

Poznaj dyscypliny sportowe, dzięki którym spalisz najwięcej kalorii!

Jeśli marzy Ci się piękna sylwetka, pewnie doskonale wiesz, że ciężko jest ją osiągnąć bez aktywności fizycznej. Siłownia, fitness, bieganie, jazda na rolkach…., bez końca można by wymieniać, co przyczyni się do utraty tkanki tłuszczowej. Pytanie tylko, która z aktywności pozwoli spalić największa ilość kalorii?

Poniżej przygotowaliśmy ranking dyscyplin sportowych, dzięki którym możemy spalić najwięcej kalorii w trakcie godzinnego treningu.14. Jazda konna

Podczas godzinnego treningu jeździectwa możemy spalić nawet 258 kalorii. Jeżdżąc konno, bardzo dużą pracę wykonują mięśnie ud, łydek oraz pośladków. Jeździectwo również pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy.


13. Aerobik

Na godzinnych zajęciach fitness spalisz około 300 kalorii. Podczas treningu pracują najczęściej wszystkie partie mięśniowe.


12. Jazda na deskorolce

Dzięki godzinnej jeździe na desce możemy spalić nawet 318 kalorii. Największą pracę wykonują mięśnie nóg oraz pasa biodrowego. 


11. Golf

Kto by pomyślał, że golf plasuje się powyżej wymienionych dyscyplin. Kojarzony raczej ze spokojem i odpoczynkiem. Jednak to nic bardziej mylnego! Podczas godzinnej gry w golfa możemy spalić nawet 330 kalorii. Do pracy zmusimy głównie mięśnie pleców, rąk, klatki piersiowej i brzucha. 


10. Jazda na rolkach

Bardzo popularna aktywność zaraz po bieganiu może przyczynić się do spalenia około 350 kalorii. Bardzo mocno angażujemy do pracy pośladki oraz mięśnie nóg.


9. Pływanie

Godzina spędzona na basenie to około 400 spalonych kalorii. Oczywiście pływając, a nie siedząc w jacuzzi :) Pływanie jest dobrym odpoczynkiem dla stawów i kręgosłupa. Dodatkowo podczas treningu pływackiego zaangażujemy praktycznie wszystkie partie mięśniowe.


8. Tenis

Godzinna gra w tenisa to 435 kalorii mniej! Bieganie po korcie ma pozytywny wpływ na poprawę kondycji oraz koordynacji ruchowej. Podczas treningu głównie pracują mięśnie ramion. 


7. Jazda na nartach

Fani sportów zimowych podczas godzinnej jazdy mogą spalić około 470 kalorii. Głównie zaangażujemy do pracy nogi, brzuch oraz pośladki.


6. Bieganie

Podczas godziny biegania spalimy 500 kalorii. Wydawać by się mogło banalny sport, jednak z niewłaściwą techniką biegu, czy z wyborem złego obuwia, łatwo o kontuzję.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem, koniecznie zapoznaj się z tymi wskazówkami!


5. Jazda na rowerze

Doskonały sposób na połączenie rekreacji z treningiem. Godzina na rowerze to około 510 kalorii mniej. 


4. Wspinaczka

Godzina spędzona na ściance wspinaczkowej wiąże się ze spaleniem 600 kalorii. Wzmocnimy przy tym mięśnie klatki piersiowej, ramion, pośladków, brzucha, ud i łydek. 


3. Kickboxing

Godzina na ringu czy macie to aż 630 spalonych kalorii. Sporty walki są jednymi z bardziej wymagających sportów kondycyjnych i wytrzymałościowych. 


2. Squash

Godzina gry w squasha to aż 800 spalonych kalorii. Squash uważany jest za jedną z najzdrowszych aktywności na świecie. Angażujemy podczas gry mięśnie całego ciała, jednak najwięcej pracy wykonają plecy, ramiona oraz brzuch. 


1.CrossFit

Na pierwszym miejscu znajduje się trening CrossFit. Godzina takiego intensywnego treningu pozwala spalić do 1000 kalorii. Angażujemy do pracy wszystkie partie mięśniowe. Kto próbował, ten wie, ile taki trening kosztuje wysiłku!