post image

Polska kadra skoczków nie weźmie udziału w Turnieju Czterech Skoczni!

W nerwowej atmosferze odbyło się oczekiwanie na decyzję dotyczącą startu Polaków w Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Ostatecznie ogłoszono, że TCS odbędzie się w tym roku bez udziału polskiej kadry.

Tegoroczną edycję Turnieju Czterech Skoczni poprzedzały liczne testy na koronawirusa. W niedzielę okazało się, że jeden z polskich skoczków - Klemens Murańka - ma pozytywny wynik testu. Oczekiwano, że pozytywny wynik u jednego ze skoczków, nie wpłynie na udział pozostałych zawodników z Polski.

Polacy zostali poddani ponownym testom. Na TCS udało się siedmiu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i zakażony Murańka. Ostatecznie podjęto decyzję o wykluczeniu całej drużyny z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie przed rozpoczęciem kwalifikacji. Pozostali członkowie drużyny nie są zakażeni. Należą jednak do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że ​​albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz z zarażonym dłużej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu lub pojeździe dłużej niż 30 minut.

Na razie nie ma decyzji dotyczącej dalszego udziału Polaków w turnieju. Jeśli przeprowadzane testy będą negatywne, być może organizatorzy pozwolą skoczkom wrócić do turnieju.


Kalendarz konkursów Turnieju Czterech Skoczni:

  • 29 grudnia 2020 Oberstdorf (Niemcy)
  • 1 stycznia 2021 Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
  • 3 stycznia 2021 Innsbruck (Austria)
  • 6 stycznia 2021 Bischofshofen (Austria)