post image

Polak przepłynął kajakiem ponad 2000 km w 62 dni!

12 września zakończyła się wyprawa kajakowa Jacka Pałubickiego. Rozpoczął ją 13 lipca z zamiarem pokonania w pojedynkę 2000 km kajakiem pod prąd przez 7 rzek na terenie 11 województw. Ostatecznie przepłynął 2044 km. Trasę rozpoczął z Brdy pod Bydgoszczą, a zakończył w Tczewie. Obejmowała m.in. Noteć, Wisłę i Wartę. To najdłuższa tego typu podróż w historii na terenie naszego kraju. Płynąc tą trasą, Jacek ustanowił rekord Polski w przepłynięciu największej pętli kajakowej.


Sprawdź ofertę zajęć sportowych w Twojej okolicy


Jacek Pałubicki to student prawa i kryminologii na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również okręgowym sędzią koszykarskim. Największą pasją 24-latka jest podróżowanie. Oprócz osobistego wyzwania i chęci poznania nowych miejsc, podróż miała jeszcze jeden cel - cel charytatywny. Podróżnik przy okazji swojego wyzwania promował wartości rodzinne i zbiórkę środków na Dom Samotnej Matki w Matemblewie, który wymaga remontu.


Oprócz pokonywania trasy, podróżnik zwiedzał też kraj w poszukiwaniu mniej znanych miejsc. Jacek chciał, by podróż miała charakter krajoznawczy. Wszystko relacjonował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Codziennie wstawiał wpisy z dokładną informacją, jak przebiegała wyprawa danego dnia.


Źródło: www.aktywne.trojmiasto.pl

Źródło zdjęcia: www.facebook.com/Na-Otwartym-Nurcie