post image

Pierwszy na świecie kulturysta z zespołem downa

Poznajcie historię Collin’a Clarke’a. Jeszcze kilka lat temu pracował na recepcji siłowni Boby’s Gym w Stanach Zjednoczonych. W 2016 roku został pierwszym na świecie kulturystą z dodatkowym chromosomem. Amerykanin udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. 


Collin w trakcie zajęć na siłowni często obserwował trenera personalnego Glenna Ubelhora, jak się okazało, człowieka, który zdecydował się pomóc mu w przygotowaniu do występu w zawodach kulturystycznych.

 

Amerykanin w trakcie swoich przygotowań zrzucił 27 kilogramów, a także sumiennie trenował pod okiem Glenna. “Czuję się świetnie! Jestem bardzo szczęśliwy, że mam kulturystkę we krwi i zawsze chciałem to robić, odkąd byłem dzieckiem” - powiedział Collin w wywiadzie dla 14News. “Kulturystyka była moją pasją, ponieważ oglądam Glena, obserwowałem kulturystów na całym świecie i zainspirowali mnie do cięższej pracy i cięższego treningu” - dodaje. Jaką ma radę dla innych? 


“Nigdy się nie poddawaj, nigdy nie rezygnuj, staraj się bardziej, naciskaj mocniej i po prostu daj z siebie wszystko!”


Po swoim kulturystycznym debiucie założył organizację non-profit, w której pomaga zapewnić programy treningowe osobom niepełnosprawnym.