post image

Oficjalny termin zapadł - wracamy do treningów

News z ostatniej chwili. Doczekaliśmy się w końcu oficjalnych informacji odnośnie otwarcia siłowni i klubów fitness. Po 11:00 zostało ogłoszone przez Premiera Mateusza Morawieckiego, kiedy zostanie wprowadzony IV etap odmrażania gospodarki. Poinformowano również o zniesieniu nakazu zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej

Już 6 czerwca bramy siłowni i klubów fitness zostaną ponownie otwarte. Sympatycy treningów czekali na tą informację od ponad dwóch miesięcy. Również baseny tego dnia otworzą się na wszystkich chętnych. Z maseczkami pożegnamy się trochę szybciej. Już 30 maja oficjalnie możemy pozostawić maseczkę w domu. Nie będzie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, jednak przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Również od 6 czerwca zostaną dozwolone zgromadzenia na świeżym powietrzu do 150 osób. 

Tego dnia nie tylko otworzą się klubu fitness, siłownie i baseny. Potwierdzone zostało również otwarcie miejsc kulturowych takich jak teatry i kina. W tych miejscach będziemy musieli zachować odpowiedni dystans społeczny. Sprzęt w klubach fitness i na siłowniach używany przez osoby trenujące, będzie podlegał dezynfekcji po każdym kontakcie z klientem. Również prysznice na ten moment zostają wyłączone z użytku. Bardzo dobrą informacją jest natomiast fakt, że nie ma informacji odnośnie wykluczenia z użytku publicznego szatni, tak jak przypuszczano wcześniej.