post image

Odchudzające ćwiczenia na trampolinie, czyli jumping fitness

Przez wiele lat skakanie na trampolinie kojarzyło się jedynie z dziecięcą zabawą. Wydawać by się mogło, że jest to świetna forma aktywności fizycznej jedynie dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego! W ostatnich latach jumping fitness stało się popularną odmianą klasycznego fitnessu. Polega na wykonywaniu dynamicznych ćwiczeń na jednoosobowej trampolinie. Istnieje powszechne przekonanie, że skakanie na trampolinie to nic trudnego. Prawda jest jednak taka, że trening jumping fitness nie należy do najprostszych, ale aby się o tym przekonać, najlepiej jest samemu spróbować.

Jumping fitness to trening kardio. Ćwiczenia wykonywane są w rytm muzyki. Na profesjonalnych zajęciach w klubach sportowych poziom zaawansowania dostosowany jest do umiejętności i sprawności grupy. Trening może być spokojny lub intensywny. Trening intensywny składa się z kombinacji wielu ćwiczeń z innych dyscyplin sportowych. Mogą to być zarówno skoki, jak i biegi w miejscu. Trening na trampolinie angażuje mięśnie całego ciała. Jest to doskonały sposób na odchudzanie, ponieważ podczas jednego godzinnego treningu można spalić od 800 do 1000 kcal! Praca na trampolinie jest szybka i dynamiczna, przez co spalanie kalorii jest równie intensywne. Wbrew pozorom, dobrze przeprowadzony trening nie obciąża stawów i jest bezpieczny dla naszego zdrowia.

Kolejną zaletą treningu jumping fitness jest rozwijanie kondycji. Godzinne podskoki to duże wyzwanie dla organizmu, a regularne ćwiczenia wpływają korzystnie na naszą sprawność fizyczną. Ponadto jumping fitness jest świetną propozycją, jeśli chcemy szybko wymodelować naszą sylwetkę.


Znajdź zajęcia fitness w Twojej okolicy


Skoki na trampolinie przynoszą efekty również w postaci dobrego samopoczucia. Dla większości osób trenujących jumping fitness jest świetną zabawą i dawką pozytywnej energii. Po udanym treningu, mimo ogólnego zmęczenia, jest się zrelaksowanym i szczęśliwym.

Istnieje możliwość zakupu trampoliny do domu. Jednak należy pamiętać o tym, że do prawidłowo wykonanego treningu trzeba mieć odpowiednią wiedzę o tym sporcie. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie ćwiczenia, tempo, rytm i kombinacje. Konieczna jest również wiedza, jak wykonywać ćwiczenia, aby uniknąć kontuzji. Dlatego właśnie na początku zalecane są treningi w klubach sportowych czy na siłowni, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera nauczymy się wszystkich podstaw. Warto jest sprawdzić również, czy taki rodzaj aktywności fizycznej w ogóle nam odpowiada.