post image

Nowe obostrzenia dotyczące siłowni i basenów

Nowe obostrzenia w związku z wystąpieniem stanu epidemii wejdą w życie 28 grudnia 2020 roku. Rząd zapowiada, że wprowadzone ograniczenia aktualne będą do 17 stycznia. Do tego dnia zamknięte pozostaną szkoły, sklepy w galeriach handlowych, a także hotele. Nie będzie również możliwości skorzystania z opcji "wyjazd służbowy". Jeśli chodzi o sport, bezwzględnie zamknięte zostaną siłownie, kluby fitness i baseny.

Po świętach - od poniedziałku 28 grudnia, będzie obowiązywał zakaz prowadzenia dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness oraz działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej. Co prawda wiele siłowni i klubów fitness działało do tej pory mimo zakazu, udostępniając obiekt na przygotowania do zawodów sportowych. Rząd postanowił zamknąć tę lukę prawną, którą wiele siłowni wykorzystywało do omijania zakazu działalności. Od 28 grudnia z obiektu sportowego będą mogli skorzystać jedynie zawodowi sportowcy.

UWAGA: Zakaz nie obejmuje siłowni działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz siłowni dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.