post image

Nie masz planów na świąteczne popołudnie? Weź udział w akcji „Świąteczne Bieganie”

Sponsorzy akcji przekażą 20 tysięcy złotych na stypendia dla uczniów i studentów z powiatu nidzickiego. Warunkiem jest pokonanie łącznie ponad 73 243 km – czyli więcej niż pokonano rok temu. Liczyć będą się tylko kilometry zarejestrowane w pierwszy i drugi dzień świąt (25-26 grudnia).

Inicjatorem akcji „Świąteczne bieganie” jest Marcin Konieczny (pseudonim MKON), który w 2017 roku wywalczył tytuł Mistrza Świata Ironman w kategorii M45. Akcja wywodzi się z zakładu inicjatora, który kilka lat temu stwierdził, że uda mu się zachęcić biegaczy, aby zrezygnowali z biernego siedzenia przy świątecznym stole i przebiegli razem tysiąc kilometrów.

Coroczne wydarzenie stało się akcją charytatywną, która angażuje biegaczy zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Warunek przekazania pieniędzy przez sponsorów jest jeden – uczestnicy muszą przebiec więcej kilometrów niż rok wcześniej.

Organizatorzy nie spodziewali się, że akcja tak sprawnie się rozwinie. Początkową górną granicą był tysiąc kilometrów, natomiast dziś, po 3 edycjach akcji, sponsorzy marzą o 100 tysiącach pokonanych kilometrów.

W akcji może wziąć udział każdy. W dniach 25-26 grudnia należy zarejestrować swój trening na stronie tri-post.pl. Trening będzie musiał zostać udokumentowany screenem z aplikacji, zdjęciem zegarka lub stopera