post image

Liga Biegowa wyłania nowych zwycięzców. Dołącz już dziś!

Liga biegowa istnieje od lat. Jednak w tym roku może okazać się jedyną cykliczną, masową inicjatywą dla biegaczy. Przez specyficzną sytuację na świecie, spowodowaną koronawirusem, część zawodów biegowych w ogóle się nie odbywa lub odbywają się w zmienionej formule. Liga Biegowa wychodzi naprzeciw miłośnikom ruchu i zaprasza do wspólnej aktywności.


Zapisując się do Ligii Biegowej nie trzeba być zaawansowanym biegaczem. Można być osobą biegającą zupełnie rekreacyjnie i również ma się szansę zdobyć nagrody. Do Ligii można przystąpić w dowolnym momencie. Uczestnictwo jest bezpłatne. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat.


Co jeść przed bieganiem?


Aby wziąć udział należy zarejestrować się na stronie LigaBiegowa.pl. Można rywalizować na czterech dystansach: 5km, 10km, półmaraton (21,1km) i maraton (42,2km). Wyniki zapisuje się za pomocą formularza na stronie. Każdy miesiąc to jeden etap rywalizacji i w każdym etapie można zdobyć miesięczny zapas napojów od OSHEE. Przy nagradzaniu istnieje podział na dystanse, płeć, 7 kategorii wiekowych oraz podział na zawodników z licencją PLZA oraz amatorów.


Warto podkreślić, że uczestnictwo w Lidze Biegowej motywuje do regularnych treningów poprzez monitorowanie swojego progresu. Dzięki Lidze można rywalizować sam ze sobą i poprawiać swoje wyniki.

Ligę Biegową organizuje Fundacja Moniki Pyrek we współpracy ze Sportfolio. Zabawa trwa do końca 2020 r.