post image

Który rodzaj tańca wybrać, aby utracić najwięcej kalorii?

Taniec ma fantastyczny wpływ na nasze zdrowie. Podczas tańca wzmacniamy mięśnie całego ciała, a dzięki uwalniającym się hormonom szczęścia redukujemy stres i uwalniamy się od negatywnych emocji. Wpływa korzystnie nie tylko na nasze samopoczucie psychiczne, ale też na kształtowanie się sylwetki, poprawę ogólnej kondycji fizycznej i utratę kalorii. Który taniec wybrać, aby zobaczyć efekty w postaci utraty kilogramów?


Pole dance

Na samym szczycie listy najlepiej odchudzających tańców znajduje się właśnie pole dance. Taniec na rurze to ogromny wysiłek dla naszego organizmu. Połączenie choreografii w rytm muzyki i bardzo wymagających figur sprawia, że podczas treningu spalamy ogromną ilości kalorii. Podczas jednego treningu na poziomie podstawowym można spalić około 300/400 kcal, natomiast na poziomie zaawansowanym nawet 700 kcal!

Szukasz sprawdzonych zajęć tanecznych? SPRAWDŹ

Zumba

Zumba to również niekwestionowana królowa tańca, jeśli chodzi o spalanie kalorii. Jest to rodzaj fitnessu, opierający się o choreografie do konkretnych utworów muzycznych. Zumba to intensywny rodzaj tańca, w którym wiele ruchów polega na podskokach i dynamicznych ruchach. Podczas podstawowej zumby można stracić ok 450 kcal, natomiast na poziomie zaawansowanym – do 600 kcal.

Dancehall

Jest to fantastyczna alternatywa dla osób, które chcą wyrzeźbić uda i pośladki. Większość ruchów jest na ugiętych kolanach, dlatego te części ciała pracują najintensywniej. Ruchy są bardzo dynamiczne i wymagające dobrej kondycji fizycznej. Podczas godzinnego treningu można spalić około 500 kcal.

Balet

Może wydawać się, że balet to spokojna wersja tańca w porównaniu z poprzednimi propozycjami. Jednak w praktyce okazuje się, że jest to bardzo wymagający taniec, wykorzystujący głównie pracę mięśni brzucha, nóg i pleców. Regularne ćwiczenie przez 60 minut pozwala na spalenie 476 kalorii.

Taniec dla dzieci w Twoim mieście

Salsa fitness/Salsation

Wszystkie kombinacje tańca opierające się na salsie wymagają wykorzystania mnóstwa energii i wykazania się dobrą koordynacją ruchów. Jest to doskonała alternatywa, jeśli nie mamy partnera, by pójść razem na kurs tańca. Salsa fitness i salsation są rodzajami aktywności, które wykonuje się w pojedynkę. Podczas godzinnych zajęć można spalić od 400 do 450 kalorii.