post image

Już wkrótce otwarcie najgłębszego basenu na świecie!

Fani pływania na dużych głębokościach mogą zacząć odliczać dni. Zostało bowiem zaledwie kilka tygodni do otwarcia najgłębszego basenu na świecie, który powstał w Polsce ok 40 km od Warszawy w miejscowości Mszczonów. 30 września rozpoczęto nalewanie wody do niecki głównej, a zatem basen nurkowy Deepspot jest już bliski ukończenia!


Kompleks Deepspot to basen nurkowy o głębokości 45 metrów i pojemności 8000m3 wody. Taka głębokość to idealne rozwiązanie dla trenujących nurków, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Dzięki specjalnemu tunelowi nurkowie będą mogli schodzić na trudno dostępne głębokości i doskonalić swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach. Woda w basenie ma być przejrzysta do samego dna i cieplejsza niż w tradycyjnych zbiornikach. Dzięki temu możliwe będzie pływanie bez pianki termoizolacyjnej.


Sprawdź, jakie są najpopularniejsze ćwiczenia w wodzie

 

Ważna jest również informacja, że nowy basen przygotowany jest na kompleksowe szkolenia nurków kończące się certyfikatem. Oznacza to naukę pod czujnym okiem instruktorów przy użyciu niezbędnego sprzętu. Basen ma być atrakcją nie tylko dla fanów nurkowania. Powstanie bowiem podwodny tunel dla widzów, którzy będą mogli podziwiać dokonania nurków.


Źródło zdjęcia: Facebook Deepspot