post image

Jak zrzucić 10 kg w miesiąc?

Zastanawiasz się jak schudnąć nawet 10 kg w miesiąc? Mamy okres letni, więc dużo czasu spędzamy na plaży, jeździmy na wakacje, chodzimy na wesela. Jest to tylko kilka powodów, dla których chcemy bardzo szybko zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ lista jest często zdecydowanie dłuższa, a my chcemy efektów na JUŻ. Jeśli faktycznie chcesz zrzucić 10 kg w miesiąc, to niestety, ale w tym artykule nie przedstawimy żadnych metod, dzięki którym to osiągniesz. Przedstawimy natomiast zdrowe rozwiązania, dzięki którym zrzucisz 10 kg... ale w przeciągu 3-4 miesięcy. Uwierz, że taka droga będzie dla Ciebie zdecydowanie lepsza i ograniczysz powstawanie efektu jojo. 

Zapomnij o traceniu 10 kg w miesiąc. Skoncentruj się na realnym celu, który będzie o wiele zdrowszy dla Twojego organizmu. Wyznacz sobie 10 kg mniej, ale w 3-4 miesiące, co i tak będzie rewelacyjnym wynikiem! Pamiętaj też, że liczą się rozmiary, a nie oczka na wadze. Dlatego, zamiast tak często się ważyć i dołować, że waga nie spada, zacznij dokonywać pomiarów swojego ciała i je notuj. Rób również co jakiś czas zdjęcia swojej sylwetki. Zobaczysz wtedy, że mimo iż nie chudniesz 10 kg w miesiąc, to efekty będą zauważalne już po pierwszym miesiącu!

Wiele osób rozpoczyna dietę z negatywnym nastawieniem. Błąd! To do niczego dobrego nie prowadzi. Chcemy efektów natychmiast, nie możemy udźwignąć presji, którą sami na sobie wywieramy. Zatrzymaj się i zastanów, czy też tak masz. Jeżeli nie - świetnie, jeżeli tak, spróbuj zmienić swoje nastawienie. Niech celem do rozpoczęcia diety nie będzie to, że wyglądasz źle, a to, że chcesz wyglądać lepiej. Widzisz różnicę? 

Nie czekaj na odpowiedni moment, on już nadszedł! Może małymi krokami. Zrezygnuj ze słodyczy, zamień biały ryż na brązowy, jedz więcej warzyw, zrezygnuj z fast foodów. 


Poznaj kilka głównych zasad jak pozbyć się zbędnych kilogramów


1.Stwórz deficyt kalorii

Najlepiej w tym celu skorzystać z pomocy dietetyka lub kalkulatorów liczących zapotrzebowanie na makroskładniki dostępnych w internecie. Oczywiście ta druga metoda nie będzie idealna, ale jest dobrą alternatywą, żeby zobaczyć, ile kalorii możemy dostarczyć organizmowi w ciągu dnia. Jeżeli np. spożyjesz każdego dnia o 500 kalorii mniej, to w ciągu dwóch tygodni zgubisz około kilograma.


2.Jedz regularne posiłki

Spożywaj 5 regularnych posiłków, zawsze o tej samej porze i nie podjadaj w międzyczasie. Regularne posiłki korzystnie wpływają na metabolizm, a my dzięki systematyczności nie mamy problemu z wytrzymaniem do kolejnego dania.


3.Pij dużo wody

Głód bardzo często mylimy z uczuciem pragnienia. Pij dużo wody, minimum 2 litry w ciągu dnia.


4.Wyeliminuj cukier

Czasem może nam się nawet wydawać, że jemy zdrowo, ale tak naprawdę w dalszym ciągu spożywamy duże ilości cukru. Pamiętaj, że takie produkty jak np. soki, batony musli czy jogurty również zawierają cukier. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzanie składu wybieranych produktów i nie przejmuj się, że pochłonie to więcej czasu, którego i tak nie mamy wiele. Po kilku wyjściach na zakupy będziesz wiedział/a, które produkty warto wybrać. 


5.Ruch!

Nie zapominaj o ruchu. To ile zrzucisz, jest zależne również od tego. Z badań wynika, że jesteśmy w stanie zrzucić 70% dzięki diecie, pozostałe 30% to trening. Jednak nie musisz spędzać całych dni na siłowni. Możesz zacząć od dłuższego spaceru, jeżdżenia rowerem do pracy zamiast autem, chodzenia po schodach zamiast zamawiania windy. 


Podane przykłady pomogą Ci w zdrowy sposób zrzucić zbędne kilogramy. Nie szukaj w internecie dróg na skróty. Jeżeli tyle czasu zajęło Ci to, żeby przytyć, to również musisz poświęcić trochę czasu, aby schudnąć. Gwarantujemy, że gdy zdecydujesz się zacząć już dziś, za kilkanaście dni będziesz lżejszą i szczęśliwszą osobą! :)


Trzymamy kciuki!