post image

Jak wybiegać swój sześciopak?

Na to pytanie odpowiedzi szukają wszyscy miłośnicy joggingu. Wiemy już, że biegając można zrzucić zbędne kilogramy. Regularne pokonywanie tras poprawia również kondycję, wzmacnia stawy, mięśnie nóg i wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia. Jednak nawet najlepsi biegacze miewają kompleksy z powodu niewystarczająco wyrzeźbionego brzucha, który jest jedną z ważniejszych partii ciała. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co tak naprawdę dzieje się podczas joggingu z brzuchem i jak bieganie wpływa na rozwój jego mięśni?

Płaski, a nawet umięśniony brzuch to marzenie większości ludzi. Trzeba jednak mieć świadomość, że bieganie w żaden sposób nie napompuje nam mięśni, a jedynie je wyrzeźbi i odsłoni. Aby uzyskać „kaloryfer” należy przede wszystkim stosować odpowiednią dietę, która pozwoli nam zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Gdy już pozbędziemy się warstwy tłuszczu, który zasłania mięśnie, możemy skupić się na rzeźbieniu. Najłatwiejszą drogą do wyrobienia mięśni brzuchatreningi siłowe. Nie zapominajmy jednak, że mięśnie brzucha biorą aktywny udział w stabilizacji ciała podczas biegania, dlatego regularne bieganie pomoże nam uzyskać wymarzony sześciopak. Ćwiczenia wzmacniające brzuch będą idealnym dopełnieniem regularnego joggingu.


Przeczytaj również: Jak prawidłowo oddychać w trakcie biegania


Ćwiczenia na mięśnie brzucha mogą być ciekawym urozmaiceniem tradycyjnego treningu biegowego. Biegając w parku warto zatrzymać się przy siłowniach na świeżym powietrzu i wykonać kilka ćwiczeń wzmacniających. Takie samo rozwiązanie warto zastosować biegając na bieżni na siłowni. Ćwiczenia siłowe są dobrym przerywnikiem i pozwalają podczas jednego treningu zaangażować do pracy różne mięśnie całego ciała.

Jeśli chcemy biegać bez przerywników, warto wypróbować trasy w różnych warunkach: po piachu, górach czy schodach. Każde bieganie, któremu stawiany jest opór, jest skuteczne w procesie budowania mięśni brzucha. Warto podkreślić, że najlepiej biegać sprintem, jeśli mamy na celu rozbudowę tych konkretnych mięśni.

Bieganie to aktywność, która przynosi wiele korzyści. Oprócz pięknej zgrabnej sylwetki i dobrego samopoczucia, możemy dodać również rozbudowę mięśni całego ciała. Jeśli regularny jogging połączymy z odpowiednią dietą i ćwiczeniami siłowymi, możemy spodziewać się spektakularnych efektów.