Jak rower buduje pewność siebie u Twojego dziecka?

18 kwi 2021
post image

Ciekawe byłoby przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań, które dotyczyłyby motywacji rodziców posyłających swoje dzieci na sportowe zajęcia. Czym się kierują? Czy chcą w ten sposób zapewnić dziecku szanse na sportowe sukcesy, medale i puchary w przyszłości? Interesuje ich to, aby dzieci rozwijały się prawidłowo? A może ważne jest tylko to, aby jakoś zagospodarować swoim dzieciom czas po szkolnych zajęciach?

Zastanawiamy się, jak wiele odpowiedzi wskazywałoby na to, że za pomocą sportu chcą dodać swoim córkom, synom pewności siebie i wiary w swoje umiejętności.

Właśnie na tym aspekcie dziecięcych czy młodzieżowych treningów chcemy skupić się w niniejszym tekście. A posłuży nam do tego kolarstwo. Do napisania tekstu zainspirowali nas trenerzy z ŚWIT MAZOWSZE Serce Polski Cycling Team. Niedawno zdecydowali się oni skorzystać z naszej akcji #BackToSport.


Każdy kilometr się liczy

O co chodzi w kolarstwie? Na pierwszy rzut oka można powiedzieć: „żeby przejechać jak najszybciej jak najwięcej kilometrów”. I coś jest na rzeczy. Pokonywanie dystansów, najlepiej coraz to dłuższych, można potraktować jako kwintesencję tego sportu. Jak to się ma do wzmacniania poczucia pewności siebie?

Rosnąca na liczniku liczba przejechanych kilometrów jest dla młodego sportowca naocznym dowodem, że stopniowo zwiększają się jego umiejętności. Że wzmacnia się kondycja. Że może on stawić czoła coraz dłuższym trasom. Czy może być bardziej namacalny dowód na to, że wzmacniamy się jako sportowiec? Nikt nie musi nas o tym zapewniać. Widzimy to sami na własne oczy, a przez to silniej wierzymy we własne umiejętności.