IV etap odmrażania gospodarki - znamy przybliżony termin

31 lip 2021
post image

Coraz więcej informacji wskazuje na to, że już od 1 czerwca będziemy mogli udać się na siłownie i do klubów fitness. Dziś lub najpóźniej w dniu jutrzejszym ma zostać oficjalnie ogłoszona przez rząd Mateusza Morawieckiego data odmrażania IV etapu gospodarki. Może to oznaczać, że w poniedziałek część z nas wznowi swoje treningi. 

Jak już przy każdej turze odmrażania gospodarki, również IV etap znoszenia obostrzeń ma odbywać się przy zachowaniu przyjętych zasad sanitarnych. Otwarcie siłowni i klubów fitness będzie wiązało się z tym, że po każdym kliencie sprzęt treningowy powinien zostać zdezynfekowany. Prawdopodobnie również prysznice pozostaną zamknięte. Nie wiadomo czy siłownie i kluby fitness będą mogły udostępnić do użytku publicznego szatnie. Miejmy nadzieję, że pozostaną otwarte, jednak przy zachowaniu odpowiednich zaleceń sanitarnych. Czy wiadomo ile osób będzie mogło jednocześnie przebywać w klubie fitness i na siłowni?

Nie zapadły jeszcze żadne informacje odnośnie ilości osób przebywających w jednym momencie na siłowni czy w klubie fitness, ale wiele wskazuje na to, że będą również tutaj ograniczenia. Może okazać się, że będziemy musieli zapisywać się na konkretną godzinę przyjścia do swojego klubu. Jesteśmy ciekawi, w jaki sposób zostanie to rozwiązane.  

A co z maseczkami? 

Również dzisiejszego dnia minister zdrowia Łukasz Szumowski ma ogłosić decyzję odnośnie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Prawdopodobnie już od poniedziałku również będziemy mogli poruszać się bez obowiązku zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu.Dołącz do Do Sport Now

Szukasz aktywności sportowej lub chcesz rozwijać swój biznes sportowy? Dołącz do największej wyszukiwarki sportu już dziś!

Może Cię zainteresuje

COVID-1907 sie 2020
Wracają obostrzenia w 19 powiatach. Znowu zamknięte siłownie!
COVID-1924 lip 2020
Rząd luzuje obostrzenia. Dystans społeczny mniejszy, więcej kibiców na stadionach