post image

Była o włos od śmierci, a ukończyła IRONMANA! Poznaj historię Mindy Dentler

Minda pochodzi z Bombaju w Indiach. W wyniku zarażenia się polio w wieku niemowlęcym zostaje sparaliżowana od pasa w dół. Dodatkowo została oddana do sierocińca. Jednak po krótkim czasie adoptowało ją małżeństwo z Ameryki, gdzie zostały zorganizowane operacje i zabiegi rehabilitacyjne. W ciągu kilku lat przeszła serię operacji na biodra, nogi i plecy w celu wyprostowania ciała i ostatecznie mogła poruszać się przy pomocy ortez i kul.

Rodzice wobec Mindy mieli takie same oczekiwania, jak w stosunku do rodzeństwa i ciągle powtarzali, że niepełnosprawność nie powinna przeszkadzać w realizowaniu swoich celów

Dzięki uzyskanej opiece Minda wraca do sił, czuje się znacznie lepiej, jednak nigdy nie odzyskuje pełnej sprawności. Dorasta jak rówieśnicy. Uczy się, studiuje i zakochuje w sporcie.


To czego dokonuje, jest czymś niewyobrażalnie trudnym…

Minda zostaje pierwszą kobietą na świecie, która ukończyła Mistrzostwa Świata Ironman w Konie na Hawajach na wózku inwalidzkim. Ale mało tego…

Minda jest jedyną na świecie kobietą, której udało się pokonać aż 4 takie dystanse! 


Ironman to 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegania


“Każdy ruch w wodzie i na moim rowerze ręcznym był dla tych, którzy nie mogą podnieść kończyć sparaliżowanych przez wirusa polio. Kiedy w końcu przekroczyłam linię mety 14 godzin i 39 minut po rozpoczęciu, ogarnęła mnie radość i podekscytowanie. To było bajkowe zakończenie i urzeczywistnienie marzenia, które wydawało się niemożliwe do zrealizowania.” - opowiada Minda. 


Cała historia Mindy:Źródło: Ted