DoSportNow poleca... „Sport to jest to!”

21 cze 2021
post image

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak szybko zjeżdża narciarz podczas biegu zjazdowego?

Czym się różni rugby od futbolu amerykańskiego?

Z jakiego kraju wywodzi się sport zwany rzutem kłodą?

Albo dlaczego pierwsi kolarze nie jeździli zbyt szybko?

Zakładamy, że te pytania zainteresują niejednego fana sportu. Jeśli dodamy do tego skrótowe przedstawienie dyscyplin i zabawne, czasem pouczające opisy, otrzymamy świetną propozycję literacką, którą można przeczytać dziecku lub samemu.

Książka „Sport to jest to!” autorstwa Ole Konnecke to oryginalna, niesamowicie zabawna książka, którą zdobią świetne ilustracje. Książka nadaje się świetnie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W prosty sposób wyjaśnia zasady najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Ponadto podkreśla istnienie innych, mniej znanych sportów. Czytając „Sport to jest to” dowiemy się, że niektóre dyscypliny są trudne i wymagające mnóstwa czasu spędzonego na treningach. Są też takie dyscypliny, które można uprawiać nawet na podwórku.

Poszczególne strony odpowiadają na pytania o zasady, przebieg gry, ubiór zawodników czy ilość prób przy danym starcie. Czytając kolejną stronę można zastanowić się, dlaczego jeszcze nigdy nie próbowało się rzutu siekierą lub slackliningu? Nie wiecie, co to slacklining? Koniecznie zajrzyjcie na stronę 48 książki „Sport to jest to!”.

Jeśli nie możemy zdecydować się, którą z dyscyplin chcemy poznać w danym momencie, na końcu znajduje się, ułatwiająca wybór, sekcja „Odszukaj swoją ulubioną dyscyplinę” (w tym dział „sporty nieco dziwaczne”).

Książkę polecamy starszym sportowcom, aby zwiększyli zasób wiedzy na temat poszczególnych dyscyplin, a także najmłodszym pociechom ze względu na różnorodność zwierząt i postaci przedstawionych na ilustracjach. Dzięki książce „Sport to jest to!” już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, na czym polegają poszczególne dyscypliny. Czytanie tej lektury wprawia w dobry humor. Po jej przeczytaniu mamy poczucie, że nie ma pytania, na które nie znajdziemy w tej książce odpowiedzi. Zapewniamy, że do tej pozycji czytelniczej Wy – drodzy rodzice i Wasze dzieci będziecie wracać niejednokrotnie.


Książkę "Sport to jest to" znajdziecie na stronie wydawnictwa Debit

Może Cię zainteresuje

News17 cze 2021
Z nami znajdziesz sport. Poznaj największą wyszukiwarkę sportu
Recenzja15 cze 2021
DoSportNow poleca... „To jest futbol! Krótka historia piłki nożnej”