post image

Dlaczego warto skakać na skakance?

Kto z nas jako dziecko nie spędzał wolnego czasu skacząc na skakance? Jest to jedna z nielicznych czynności, która gwarantuje dobrą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przynosi też mnóstwo korzyści dla zdrowia. Jest co najmniej pięć powodów, by rozpocząć swoją przygodę ze skakanką.

1.     Skakanie na skakance = turbo spalanie kalorii

Skakanie na skakance to bardzo efektywny trening cardio. Nawet skacząc przez minutę można poczuć jak wzrasta nasze tętno. Trening na skakance polega na ćwiczeniach, które w krótkim czasie spalają dużą ilość kalorii. Warto więc włączyć „skakankę” do planu treningowego jeśli chcemy schudnąć. Będzie to idealne urozmaicenie codziennych treningów.

2.     Skakanie na skakance modeluje ciało

Podczas regularnych treningów wymodelujemy łydki oraz wyszczuplimy i umięśnimy uda. Nie zapominajmy, że podczas wykonywania skoków napinamy mięśnie całego ciała, głównie brzucha, pleców, pośladków czy rąk.


Zobacz również: Top 5 akcesoriów do treningu w domu


3.     Skakanie na skakance to sposób na elastyczne i skoordynowane ciało

Podczas ćwiczenia na skakance angażujemy do pracy nasze stawy. Prawidłowe wykonywanie regularnych treningów zwiększy elastyczność stawów, a co za tym idzie – zmniejszy ryzyko kontuzji. Nie zapominajmy o tym, że podczas ćwiczeń musimy wykonywać rozmaite ruchy różnymi częściami ciała. Świadome ćwiczenie wpływa na koordynację naszych ruchów i całego ciała.

4.     Skakanka jest tania

Nie potrzebujemy skomplikowanych sprzętów, aby móc zacząć skakać. Skakanka dostępna jest do kupienia w większości sklepów sportowych. Ponadto można korzystać z niej w każdych warunkach – w domu, w pracy podczas przerwy czy na wakacjach. Należy jednak pamiętać o wygodnych butach i odpowiednim podłożu.

5.     Skakać można całą rodziną, również z dziećmi

Skakanie na skakance to fantastyczna okazja do wspólnego spędzenia czasu, a także zachęcenia dziecka do aktywności fizycznej. Można również zorganizować zawody, kto się dłużej utrzyma, skacząc. Warto pokazać dzieciom, że uprawianie sportu to dobra zabawa.