Czy jeździectwo to najbardziej wielofunkcyjny sport?

20 cze 2021
post image

Zainspirowani działalnością naszego partnera w akcji #BackToSport, czyli oferującego zajęcia jeździeckie Folwarku Toporzysko, chcemy podzielić się z Wami naszymi zachwytami nad końmi. Ale takimi końmi, które mają na sobie siodło i tylko czekają, aby wybrać się z nami na przejażdżkę lub na ujeżdżalnię. Ruszamy więc z kopyta i od tej pory zajmujemy się już tylko korzyściami płynącymi z jeździectwa.


Dołącz do Do Sport Now

Szukasz aktywności sportowej lub chcesz rozwijać swój biznes sportowy? Dołącz do największej wyszukiwarki sportu już dziś!


Odstresuj się

Ten argument może zabrzmieć dziwnie. Zwłaszcza że spora część osób z pewnym takim niepokojem spogląda na tak duże zwierzę jak koń. A już sama myśl, żeby się na niego wdrapać, zasiąść w siodle i zaufać mu na tyle, aby dać mu się zabrać – może budzić grozę. Nic bardziej mylnego. Ułożony, doświadczony w kontaktach z ludźmi koń jest przyjazny, a nawet wrażliwy. Przebywanie z nim, głaskanie, pielęgnacja sprawi nam wiele radości i pozwoli zapomnieć o codziennych nerwach. To dopiero pierwszy poziom relaksu. Drugi to ten, gdy wraz z instruktorem wybieramy się na plenerową przejażdżkę. Ruch w siodle, piękne krajobrazy, poczucie jedności z naturą – już samo to brzmi relaksująco.