Czy akcja #BackToSport to silne wsparcie dla branży sportowej?

18 kwi 2021
post image

Przymusowo zamknięte obiekty, odwołane zajęcia i zawody, brak wsparcia ze strony państwa, surowe obostrzenia sanitarne. To wszystko sprawiło, że właściciele sportowych obiektów czy organizatorzy turniejów znaleźli się w sytuacji trudnej jak nigdy dotąd. Nagłe pozbawienie możliwości zarobkowania w połączeniu z niemal zerową pomocą ze strony państwa przyniosło efekt w postaci widma bankructwa. W obliczu niemocy rządu, sami postanowiliśmy zaoferować wsparcie dla branży sportowej. To właśnie nasza akcja #BackToSport.


Jak rozumiemy wsparcie dla branży sportowej?

Obecny kryzys wymusza na przedsiębiorcach z branży sportowej trudne biznesowe decyzje. Jedną z najczęściej podejmowanych jest ta dotycząca ograniczenia działań marketingowych. Cięcia wydatków zwyczajowo w pierwszej kolejności dotyczą właśnie prowadzonych przez firmę aktywności reklamowych czy PR. Niemal z dnia na dzień taki klub fitness czy organizator zawodów dosłownie znika nam z pola widzenia. Przestają działać media społecznościowe, urywa się kontakt mailowy, strona internetowa nie jest aktualizowana.

Trudno się temu dziwić. Właściciele firmy mają wiele stałych wydatków, którymi muszą się zająć: opłacenie personelu, rachunki za media, podatki. My w Do Sport Now nie znamy się na HR czy księgowości, więc w tych obszarach Wam nie pomożemy. Świetnie za to znamy się na marketingu sportu. Wiemy, jak promować sportowe obiekty i jak zachęcać do fizycznej aktywności. Właśnie dlatego nasze wsparcie dla branży sportowej to darmowe usługi marketingowe. W ten sposób chcemy pomóc Wam przetrwać ten trudny, pandemiczny czas.Czy marketing to potrzebne wsparcie dla branży sportowej?

Wydawać by się mogło, że skoro firmy decydują się na ograniczenie działań marketingowych, to mogą się bez nich obejść. Nic bardziej mylnego. Marketing rozumiany jako działania służące do docierania ze swoją ofertą do klientów, zachęcanie do korzystania z prowadzonych zajęć oraz budowanie swojego pozytywnego wizerunku jest niezbędne do bycia zauważony. Jest niezbędne do pozyskania gości czy zawodników. Wreszcie, jest niezbędne do generowania dochodów.

Marketing jest wbrew pozorom bardzo złożonym zestawem czynności, które koniec końców prowadzą do sprzedaży.

Dlatego nasz darmowy pakiet wsparcia dla branży sportowej, przewidziany w akcji #BackToSport zawiera takie działania, które pomogą Wam pozostać widocznymi dla klientów oraz zdecydowanie ułatwią Wam pozyskanie ich wtedy, gdy zniesione zostaną obostrzenia. Dla uczestników #BackToSport mamy:

  • profesjonalny film reklamowy, prezentujący Waszą działalność w atrakcyjny sposób (tylko dla film z Trójmiasta)
  • wizytówkę Waszego obiektu / oferty sportowej w ogólnopolskiej wyszukiwarce DoSportNow.com
  • poświęcony Waszej ofercie cykl 3 postów na naszym profilu FB, posiadającym 4,1 tys. followersów
  • artykuł sponsorowany na blogu dosportnow.com
  • pokazujący Twoje zajęcia w praktyce post ze zdjęciami na naszym profilu na Instagramie
  • nakładka na zdjęcie profilowe na Facebooku z hasłem #BackToSport.

Wierzymy, że tak mocny zestaw działań będzie odczuwalną pomocą dla wszystkich tych, którzy chcą przetrwać okres pandemii.Skoro mam zamknięty obiekt, to po co mi marketingowe wsparcie?

Dla części firm zajmujących się sportem, upowszechnianiem fizycznej aktywności lub organizujących zawody, ten pandemiczny okres to przymusowe zawieszenie działalności. Najczęściej jest to nie tyle decyzja właściciela, co po prostu podporządkowanie się zasadom reżimu sanitarnego. Właściciele nieczynnych klubów fitness mogą zadać sobie pytanie: „po co mi marketingowe wsparcie? Przecież i tak nie mogę przyjmować klientów!”

Rozumiemy taką logikę. Ale nie zgadzamy się z takim podejściem. Przede wszystkim dlatego, że brak prowadzonych działań marketingowych to zawsze bardzo poważne ryzyko utraty dotychczasowych klientów. To ryzyko wypadnięcia z obiegu stracenia miejsca na rzecz konkurencji. Profesjonalny marketing, taki, który przynosi rzeczywiste korzyści – musi być prowadzony regularnie, zachowywać ciągłość, a podejmowane działania powinny pozostawać ze sobą spójne.

Dlatego pandemia to bardzo poważne zagrożenie dla Waszej pracy na rzecz budowania wizerunku. Pamiętacie, ile wysiłku, czasu i pieniędzy poświęciliście na stworzenie Waszej marki? Na pozyskanie klientów? Na przekonanie ich, że jesteście najlepszym miejscem, najlepszym wyborem na aktywne spędzenie czasu. Czy nie szkoda byłoby teraz to wszystko stracić?

Ano, szkoda.

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za Waszym udziałem w akcji #BackToSport. Każdy profesjonalny menadżer czy przedsiębiorca zawsze wykorzysta nadarzającą się okazję do wzmocnienia swojego biznesu. A czym innym jak właśnie wzmocnieniem jest tak bogaty pakiet wsparcia, jaki oferujemy Wam w ramach akcji #BackToSport?

No właśnie. Aż nie wypada nie skorzystać z takiej propozycji. Propozycji darmowej, dodajmy.