post image

CrossFit bez rąk i nóg? Niezwykła historia Lindsay Hilton

Lindsay Hilton ma 34 lata, pochodzi z Halifax w Kanadzie. Urodziła się bez nóg i rąk, to jednak nie ogranicza jej w działaniach. Każdy dzień dla HIlton jest motorem napędowym do działania, do stawania się lepszym sportowcem. Jest zawodniczką rugby, trenuje CrossFit, a przede wszystkim jest ogromną inspiracją dla innych. 

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od jazdy na nartach, grała w piłkę nożną, następnie hokej na trawie i rugby, które trenuje do dziś. 

Hilton mówi o sobie “ponieważ urodziłam się z brakiem wszystkich czterech kończyn, najważniejsze jest to, że nie wiedziałam nic więcej”. “Nigdy nie było mi to przedstawione jako coś złego, było po prostu tym, kim byłam i kim jestem. Nauczyłam się chodzić, grałam, dołączyłam do drużyn sportowych, nauczyłam się prowadzić. Nigdy nie myślałam, że wykonywanie tych rzeczy było dla mnie trudniejsze, jest po prostu inne”.


Jeśli nie miałeś/aś jeszcze okazji zobaczyć Hilton w akcji, to usiadź wygodnie i przygotuj się na olbrzymią dawkę motywacji.


Hilton opowiada, że nie ma planu. Wszystko co osiągnęła dzięki treningom CrossFit, było próbami i dokonywanymi błędami. Mimo, że nie jest w stanie wykonać każdego ruchu, ambicja i silne zaangażowanie prowadzą ją do opracowywania sposobów na radzenie sobie z tymi wyzwaniami. 

Ludzie nazywają ją inspiracją przez całe życie, jednak sama się tak nie czuję. “Po prostu myślę, no wiesz, robię coś w rodzaju codziennych czynności”. “Ponieważ byłam taka sama przez całe życie, nie widzę siebie tak odmiennej, jak nikt inny. Nie zamierzam inspirować. Staram się robić rzeczy, które lubię i które stanowią dla mnie wyzwanie”. “Nie chcę być dobra dla kogoś bez rąk i nóg”, chcę być dobra”, dodaje.