post image

Chcesz schudnąć? Koniecznie ze swojej diety wyeliminuj te produkty!

Podczas odchudzania niestety musimy zrezygnować często ze swoich ulubionych produktów czy dań. Wiele z nich wzmaga apetyt, ma puste kalorie, zjadamy zdecydowanie więcej, niż w ogóle potrzebujemy. Dzięki odstawieniu tych kilku rzeczy, Twoja waga powinna pójść w dół, do tego polepszy się samopoczucie. Nie zapominajmy, że oprócz odstawienia tych kilku rzeczy, powinniśmy pamiętać również o zbilansowanej diecie i o systematycznym ruchu. 


Produkty zakazane podczas odchudzania:

1.Białe pieczywo

Wyprodukowane z drobno zmielonej mąki białe pieczywo doprowadza do dużych skoków poziomu insuliny. Przez to nasz apetyt zdecydowanie rośnie. Mało tego, jesteśmy w stanie zjeść znacznie więcej białego pieczywa, aniżeli zdrowszego np. razowego. Bardzo szybko też po zjedzeniu białego pieczywa zaczynamy odczuwać ponownie głód. 


2.Słodycze

Są najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości. Węglowodany w za dużych ilościach są odpowiedzialne za zakłócenia gospodarki hormonalnej i rozwój cukrzycy typu II. Również powodują olbrzymie skoki poziomu cukru w naszym organizmie. Czekając na obiad, nie sięgaj po cukierki czy czekoladki. “Niby” tego nie odczujesz, a dostarczysz zdecydowanie za dużo kalorii z posiłku. Również warto zrezygnować z klasycznego deseru, a zastąpić go czymś zdrowszym. 


3.Soki owocowe i napoje gazowane

Cukier zawarty w sokach owocowych i napojach gazowanych zwiększa apetyt. Powinniśmy uważać na “zdrowe soki”, ponieważ w ogromnej ilości soków możemy znaleźć bardzo duże ilości cukru.  


Łyżka majonezu zawiera 107 kcal, a jogurtu naturalnego jedynie 9 kcal.


4.Glutaminian sodu

Glutaminian sodu jest dodawany do wielu produktów. Naukowcy określili nawet, że działa podobnie jak narkotyk. Wpływa na zdecydowaną poprawę smaku wędlin i przetworów, co za tym idzie, chce nam się jeść ich znacznie więcej. Mechanizm kontroli apetytu zostaje przez niego zaburzony. W Europie oznaczenia na produktach glutaminianu są przez numery E620 i E625.


5.Słone przekąski

Po zjedzeniu słonego mamy często ochotę na coś, co zneutralizuje ten smak… i tu pojawiaja się ochota na coś słodkiego. Co do soli, organizm dopiero po 15 minutach od spożycia zaczyna odczuwać skutki zwiększonego spożycia soli. Wtedy odczuwamy uczucie pragnienia. Wówczas rośnie ciśnienie krwi a hormony, które są odpowiedzialne za uczucie sytości są przytłumione. Wszystko przez pokarm bogaty w tłuszcz i sól, dzięki którym nie czujemy nasycenia. Również niski poziom błonnika w tych produktach sprawia, że skrobia ziemniaczana szybko rozkłada się w cukier, który jest transportowany do krwiobiegu. Jesteśmy więc narażeni na nagłe duże wzrosty cukru we krwi. 


6.Alkohol

Pijąc alkohol znacznie częściej sięgamy po słone przekąski, a wypicie większej ilości zdecydowanie wzmaga nasz apetyt. Co wtedy wybieramy? Często fast-foody przeładowane tłuszczem. Alkohol wypijany w drinkach również ma olbrzymie dawki cukru, które trafiają do naszego organizmu. O tym, ile kcal jest w danym alkoholu pisaliśmy tutaj.