post image

Cellulit – jak skutecznie się go pozbyć?

Cellulit to koszmar każdej kobiety. Niezależnie od wzrostu czy wagi, w pewnym momencie życia na ciele pojawia się tak zwana skórka pomarańczowa. Wpływ na powstanie cellulitu maja m.in. nieprawidłowa dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia, a także używki czy zaburzenia hormonalne. O ile zimą cellulit można ukryć pod grubą warstwą ubrań, o tyle latem może być to kwestia problematyczna, gdy trzeba odsłonić część ud, brzucha czy ramion. Warto mieć świadomość, że walka z cellulitem to długotrwały proces, a do uzyskania widocznych efektów konieczna jest cierpliwość.

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Takiemu rozmieszczeniu towarzyszą zmiany tkanki podskórnej. Efektem jest pofałdowana i nierówna skóra np. na udach czy pośladkach. Zmiany te spowodowane są działaniem estrogenów i dlatego cellulit dotyka częściej kobiet niż mężczyzn. Warto pamiętać, że walkę z cellulitem można podjąć od razu, gdy pojawiają się pierwsze oznaki lub można zauważyć grudki przy ściśnięciu skóry. Jest to odpowiedni moment, ponieważ zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać niż leczyć.

Cellulit powinno zwalczać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej diecie, bogatej w błonnik, dobre tłuszcze i witaminy. Należy jeść więcej owoców i warzyw, bogatych w witaminy i sole mineralne. Równie istotne jest nawadnianie organizmu. Brak odpowiedniej ilości wody w organizmie prowadzi do zaburzeń wymiany płynów, co wiąże się zatrzymaniem wody w organizmie i jednoczesnym powstaniem cellulitu.

Kolejnym krokiem ważnym w walce z cellulitem jest aktywność fizyczna. Wskazany jest każdy rodzaj sportu. Najważniejsza jest systematyczność. W zależności od tego, w którym miejscu obserwujemy cellulit, na tej partii ciała warto się skupić. Dodatkowym plusem w tej walce będą efekty w postaci lepszej kondycji i poprawy sprawności fizycznej.


Poznaj zajęcia sportowe w Twojej okolicy


Warto wiedzieć, że aby zlikwidować cellulit należy również wykonywać regularne masaże skóry. Do tego przyda się twarda szczotka do włosów lub ostra szczotka przeznaczona do ciała. Zabieg ten ma na celu pobudzenie krążenia i dotlenienie organizmu. Skóra w miejscu masażu staje się napięta i ujędrniona. Należy każdego dnia przed kąpielą wykonywać koliste ruchy od góry do dołu w miejscach problematycznych. Po kąpieli warto wsmarować w ciało olejek lub krem. Warto stosować preparaty antycellulitowe, jednak należy mieć świadomość, że nawet najlepszy krem nie zlikwiduje cellulitu, jeśli nie zmienimy stylu życia.


Jednym ze sposobów jest również kąpiel w zimnej wodzie. Regularny, lodowaty prysznic zahamowuje postępowanie cellulitu oraz korzystnie wpływa na jego redukcję. Warto stosować również regularne peelingi ciała aby usunąć zrogowaciały naskórek i pobudzić krążenie.

Należy pamiętać, że nie ma szybkiego sposobu na pozbycie się cellulitu. Jest to długotrwały proces składający się zarówno z diety, ćwiczeń, jak i odpowiednich zabiegów skórnych. Przede wszystkim należy pamiętać o wzmożonej aktywności fizycznej, która wpłynie korzystnie nie tylko na problematyczne części ciała. Nie należy zapominać o codziennych masażach czy smarowaniu kremem antycellulitowym. Połączenie powyższych metod pozwoli na wygładzenie skóry.