post image

Bon turystyczny na wakacje sportowe dla dzieci

Bon turystyczny 500+ dla dzieci to nowy program rządowy na tegoroczne wakacje. Wywołał on wiele dyskusji i stał się gorącym tematem wśród Polaków. Ze względu na panującą pandemię, możliwości wyjazdu na wakacje są ograniczone. Sezon wypoczynkowy właśnie się rozpoczął, warto więc zapoznać się ze szczegółami programu.


Dla kogo bon turystyczny?

Bon o wartości 500 zł będzie mogło otrzymać każde dziecko (do 18 roku życia), które korzysta ze świadczenia 500 plus. Dzieci niepełnosprawne uzyskają 1000 zł (dodatkowe 500 zł do bonu turystycznego).


Jak będzie działał bon?

Bon turystyczny nie będzie wypłacany w formie pieniędzy. Podjęto decyzję, by miał on formę kodu, który będzie można zrealizować tylko w placówkach, które przystąpią do programu. Mają znaleźć się wśród nich hotele, operatorzy kolonii, obozów młodzieżowych i harcerskich, ośrodki wypoczynkowe, punkty agroturystyczne oraz kluby sportowe, organizujące obozy dla dzieci i młodzieży.

Wniosek należy złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Bon będzie można wykorzystać od końca lipca 2020 do końca marca 2022 roku.

Bon należy okazać w momencie rezerwacji pobytu lub w trakcie zakwaterowania. Należy pamiętać o tym, że obejmuje on tylko WYJAZDY KRAJOWE. Bonem nie da się zapłacić za jedzenie oraz atrakcje turystyczne. Nie będzie można też ich zrealizować w placówkach kulturalnych (teatry, kina, galerie sztuki czy muzea).


Jak warto wykorzystać bon?

Wakacje to czas, kiedy nasze dzieci mogą w przyjemny sposób poszerzyć swoje zainteresowania lub poprawić swoje umiejętności w konkretnej dziedzinie. Nadmorskie miejscowości organizują kolonie rekreacyjno-sportowe, na których oprócz codziennych aktywności fizycznych, dzieci będą miały okazję wypocząć nad polskim morzem. Ciekawą propozycją są również obozy organizowane w górach czy nad jeziorem. Jeśli nie zależy nam na konkretnej lokalizacji, warto zainteresować się obozami i koloniami tematycznymi, które skupiają się na zajęciach z danej dziedziny. Wśród nich znajdują się obozy taneczne, piłkarskie czy wędkarskie.

Wakacje sportowe to fantastyczna okazja do aktywnego wypoczynku. Dla dzieci jest to możliwość poznania rówieśników z podobnymi zainteresowaniami, ale również spędzenia czasu w nowym miejscu. 500 zł z bonu turystycznego jest dużym odciążeniem finansowym. Jest to doskonała okazja, aby wykorzystać go na wakacje, na których dziecko poprawi swoją kondycję czy sprawność fizyczną.