post image

Aplikacje do biegania – którą wybrać?

Aplikacje do biegania to przydatne rozwiązanie dla osób lubiących kontrolować swoje postępy. Jest to również ciekawe urozmaicenie często długodystansowych i monotonnych biegów. Podstawowe funkcje aplikacji to mierzenie dystansu, czasu biegu, prędkości i ilości spalonych kalorii. Wiele z nich sprawdza się nie tylko w treningach biegowych, ale i w każdym rodzaju aktywności fizycznej. Poniżej przedstawiamy przegląd najlepszych aplikacji do biegania.


1.     Endomondo

Zdecydowany faworyt większości rankingów. Oprócz wszystkich podstawowych funkcji ma także opcję trenera głosowego. Funkcja ta pozwala nam kontrolować m.in. pokonany dystans, bez konieczności spoglądania na telefon. Endomondo pozwala na wchodzenie w interakcję ze znajomymi, którzy również używają tej aplikacji. Możemy nie tylko komentować wyniki przyjaciół, ale również z nimi rywalizować. Dzięki łączności Endomondo z portalami społecznościowymi, możemy udostępniać nasze wyniki i pokonane trasy. Istnieje również system wyzwań, który jest świetnym motywatorem do realizacji wyznaczonych celów.

2.     Nike Run Club

Oprócz podstawowych pomiarów, aplikacja ta oferuje wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich są spersonalizowane plany treningowe. Ponadto w treningach przewidziane są interwały. Jeśli czujemy się mało zmotywowani, do biegu zachęci nas sam Kevin Hart! Możliwość przewodnika głosowego z udziałem sportowców i gwiazd to ciekawa alternatywa. Za pokonanie własnych rekordów zdobywa się odznaki i trofea, co może dobrze motywować do dalszych działań. Co więcej, istnieje możliwość kibicowania znajomym w postaci okrzyków. Oni mogą odwdzięczyć się tym samym.

3.     MapMyRun

Aplikacja posiada ciekawą funkcję wyboru trasy do biegania za pomocą filtrów. Dzięki temu możemy wyznaczyć trasę z uwzględnieniem postoju w parku czy sklepie. Aplikacja łączy się z innymi urządzeniami, jak np. smartwatch czy pulsometr. MapMyRun zawiera w swojej bazie ponad 600 aktywności, więc nawet najbardziej wymagający sportowiec będzie mógł wybrać swoją dyscyplinę.

4.     Strava

Jest to niewątpliwie największy konkurent popularnego Endomondo. Poza bezpłatnymi funkcjami, w ramach konta premium można odczytać wskaźnik kondycji i zmęczenia. W tej aplikacji trasa podzielona jest na fragmenty. Funkcja ta nie tylko umożliwia monitorowanie swoich postępów w pokonywaniu danego odcinka, ale i sprawdzenie, jak wypadamy na tle innych biegaczy. Co równie ważne, w bezpłatnej wersji Stravy nie pojawiają się żadne reklamy. Dzięki temu przedstawione dane są bardziej czytelne.

5.     Running to lose weight

Jest to doskonała aplikacja dla osób, które od samego początku mają wyznaczony cel. Jeśli chcesz schudnąć, koniecznie zainstaluj Running to lose weight. W aplikacji znajdziesz plany treningowe dostosowane do poziomu zaawansowania i stopnia zaangażowania:

  • interwały (marszo-bieg) – jeśli ćwiczysz rzadko i chcesz poprawić swoją kondycję,
  • początkujący biegacz – plan dostosowany do początkującej osoby, o słabej kondycji z małym doświadczeniem,
  • 5 km – za pomocą tego planu będziesz w stanie po pewnym czasie przebiec bez odpoczynku 5 km,
  • 10 km – z tym planem Twój dystans wzrośnie do 10 km.


A Ty którą wybierasz? :)