post image

5 sportów do uprawiania w mieście bez wydawania pieniędzy

Lato to idealna pora roku do wypróbowania nowych dyscyplin sportowych, do których uprawiania nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu ani konkretnych warunków. Mieszkając w mieście mamy możliwość aktywnego spędzania czasu bez wydawania pieniędzy na karnety czy drogie sprzęty sportowe. Warto rozejrzeć się po okolicy i wybrać dla siebie najlepszą opcję.


1.     Bieganie

Bieganie to najlepsza opcja, jeśli chcemy zacząć uprawiać sport z dnia na dzień. Należy pamiętać jedynie o wygodnych butach i unikać tych na cienkiej podeszwie. Wystarczą dresy, dobre nastawienie, odpowiednie nawodnienie i rozgrzewka. Na początku można zacząć od krótkich dystansów tak, by przyzwyczaić mięśnie i stawy do wysiłku. Podczas biegania nie tylko poprawiamy naszą kondycję, ale też wyzwalamy hormony szczęścia, które wpłyną na nasz nastrój.

2.     Nordic walking

Panuje przekonanie, że jest to sport dla starszych osób. Nic bardziej mylnego! Nordic walking to dynamiczne spacerowanie z kijkami. Zakup pary kijków nie jest dużym wydatkiem. Warto pomyśleć o nordic walkingu jeśli nie chcemy decydować się na bieganie w obawie o stawy. Ten rodzaj sportu zdecydowanie mniej je obciąża. Dodatkowo spala wiele kalorii i rozwija mięśnie.


Odkryj zajęcia sportowe w Twojej okolicy


3.     Frisbee

Jest to ciekawa alternatywa dla aktywnego spędzania czasu w gronie znajomych. Potrzebujemy jedynie plastikowego dysku i dużej otwartej przestrzeni. Jest to zdecydowanie sport rekreacyjny, jednak nie oznacza to, że biegając za frisbee się nie zmęczymy.

4.     Rolki

Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą schudnąć i wymodelować nogi. Jedynym wydatkiem są rolki, jednak należy pamiętać, że jest to zakup na wiele lat, nawet przy częstych jazdach. Podczas godzinnej jazdy na rolkach można spalić nawet do 500 kcal!

5.     Rower

Lato to idealna pora do wyciągnięcia starego roweru lub zakupu, jeśli jeszcze go nie mamy. Z pewnością będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Rower przyda się nie tylko na sportowe wycieczki, ale również do przemieszczania się z miejsca do miejsca bez korzystania z komunikacji miejskiej czy konieczności stania w korkach. Jazda na rowerze ma pozytywny wpływ na kształtowanie się sylwetki i tworzenie się tkanki mięśniowej. Nie zapominajmy też o pięknych widokach, które możemy podziwiać, wybierając nieznaną nam trasę.