Schudł ponad 140 kg! Efekt końcowy jest niesamowity!

19 wrz 2021
post image

Mężczyzna, któremu udało się zrzucić swoje “ciałko” i wrócić do normalnego funkcjonowania, mówi, że “błogosławieństwem jest wreszcie swobodne poruszanie się i możliwość wykonywania codziennych czynności jak np. zawiązanie butów”


W pewnym momencie 29-letni John Allaire z San Diego był tak chorobliwe otyły, że nosił koszulkę 8XL i musiał być ważony na wadze handlowej targu rybnego. 

John wracając na siłownie po raz pierwszy po operacji, opowiedział o drodze, jaką musiał przebyć oraz niebezpiecznym związku z jedzeniem.

“Jedną z rzeczy jest otyłość, drugą jest chorobliwy stan otyłości” -powiedział. “Kiedy miałem około 20 lat, próbowałem iść do lekarza i nie mogli mnie zważyć. Znaleźli więc targ rybny i musiałem zostać zważony na wadze handlowej na tyłach targu rybnego”.


John zobowiązał się wziąć za siebie po zaręczynach ze swoją ukochaną jeszcze z czasów liceum, Cailą. “Mimo że Caila mnie kochała takim, jakim jestem, a była gotowa poślubić mnie, jak ważyłem 245 kg, pomyślałem, że nie ma sposobu, aby z czystym sumieniem przeciągnąć tę kobietę przez trudności, które przejdę przez resztę życia, jeżeli nie schudnę” -powiedział.

Wpływ na problem z otyłością miało wiele czynników. Rodzice John’a się rozwodzili, a ojciec był chory na raka. John więc traktował jedzenie jako sposób radzenia sobie z tymi problemami. W ciągu roku od zachorowania ojca John wystrzelił z 172 kg na 225 kg. 


John przestał chodzić na wszystkie zajęcia college’u, a zamiast tego chodził po restauracjach typu fast food, jedząc tam od trzech do czterech posiłków.

Przybieranie tak ogromnej masy ciała odbiło się na codziennym funkcjonowaniu Johna. Siadając, łamał krzesła, kanapy, a nawet dwie zdarzyło mu się zniszczyć 2 toalety.  


Po obejrzeniu reklamy na Facebooku programu odchudzania The Camp Transformation Center, John wyrzucił wszystkie śmieciowe jedzenie do śmietnika i poszedł na pierwszą sesję. Program obiecywał uczestnikom zrzucenie 9 kg w ciągu sześciu tygodni, ale John przeszedł wszelkie oczekiwania i stracił 9 kg już po trzecim tygodniu. 

Po 15 miesiącach John pozbył się 135 kilogramów, co było rekordowym wynikiem program The Camp.