post image

104-latka zamierza pokonać maraton. Trwa zbiórka pieniędzy na cel charytatywnych

Ruth Saunders ma 104 lata i przez całe życie zajmowała się wspieraniem akcji charytatywnych. Podczas pandemii kobieta straciła taką możliwość. Nie mogła wychodzić z domu, przez co bardzo się nudziła. Postanowiła, że w ramach codziennego sportu będzie chodzić dookoła domu. Okazało się, że jest to świetna okazja, by udzielić się charytatywnie.


Wygraj start w biegu z przeszkodami i książki. Dowiedz się więcej


Ruth w dniu swoich urodzin pokonała 104. okrążenie. Do pokonania pełnego maratonu pozostało jej 130 długości. W związku z tym zorganizowała akcję, która ma na celu zebranie pieniędzy na śmigłowiec ratownictwa medycznego. Bardzo szybko udało się zebrać całość. Aktualnie zebrano już znacznie więcej, niż Ruth zbiórka zakładała, jednak kwota nadal rośnie. Ruth rozpoczęła wyzwanie 8 września i ma zamiar zakończyć 2 listopada lub wcześniej, jeśli na zewnątrz zrobi się chłodniej.


Zgarnij za darmo ebook z przepisami na fit śniadania. Sprawdź szczegóły


Inspiracją dla Ruth był 100-letni weteran wojenny – Tom Moore, który dzięki spacerom wokół domu zebrał prawie 33 miliony funtów na walkę z pandemią koronawirusa. Ruth dodaje, że jest od niego tylko 4 lata starsza, jednak w tym wieku taka różnica to naprawdę sporo.