10 najbardziej niebezpiecznych sportów świata

18 kwi 2021
post image

Sprawdź listę najbardziej niebezpiecznych sportów świata. Wszystkie z nich są bardzo ekscytujące i zapewniają olbrzymią dawkę adrenaliny. Nie próbujcie tego w domu!


1.Base Jumping - są to skoki spadochronowe z urwisk, klifów czy mostów. Roczną liczbę ofiar uprawiania tego sportu szacuje się na 370 osób z około 30,000 uczestników. 

2.Heli-Skiing - są to loty helikopterem połączone ze zjazdem na nartach. Helikopter służy jako transport w najbardziej ekstremalne miejsca, w które normalnie jest się bardzo trudno dostać.

3.Nurkowanie jaskiniowe - nurkowanie w jaskiniach jest bardzo niebezpieczne, ponieważ często nie ma możliwości wypłynięcia bezpośrednio do góry. 

4.Nurkowanie - schodzenie głęboko pod powierzchnię wody wiąże się z chorobą dekompresyjną, toksycznością tlenową, awariami sprzętu czy nawet zaatakowaniem przez morskie zwierzęta. 

5.Ujeżdżanie byków - chyba każdy z nas widział w telewizji szaleńców, którzy próbują jak najdłużej utrzymać się na rozzłoszczonym byku. Pewnie też nie trzeba tłumaczyć co dzieje się przy bliższym kontakcie z takim bykiem. 

6.Big Wave Surfing - surfowanie po bardzo wysokich falach, które sięgają nawet 30 metrów.

7.Street Luge - zjazd na desce saneczkarskiej w pozycji leżącej najczęściej po krętych i stromych górskich ulicach. Za hamulce służą jedynie nogi, a osiągana prędkość to nawet 165 km/h

8.Wspinaczka górska - nawet najmniejszy błąd może kosztować życie. Nagłe zmiany pogody czy zbyt wysokie wysokości, na których nasz organizm praktycznie nie może funkcjonować, przyczyniają się do tego, że wielu wspinaczy nie wróciło ze stoku.

9.Jazda na BMX - wykonywanie tricków na ogromnych rampach, skoki z wysokości, potrójne backflipy, to wszystko często kończy się licznymi kontuzjami.

10.White-Water Rafting - pływanie na tratwie po bardzo wzburzonych i rwących rzekach. Największym zagrożeniem są ostre skały znajdujące się w wodzie. 

Może Cię zainteresuje

Ciekawostki14 wrz 2020
5 mitów na temat aktywności fizycznej
Ciekawostki09 wrz 2020
Najczęściej uprawiane sporty w Polsce